05 grudnia 2022

Pamiątkowe tablice nagrobne

Na ścianie kaplicy przedpogrzebowej zostały zawieszone dwie tablice nagrobne upamiętniające byłych proboszczów. Pierwsza poświęcona Ks.Felixowi Kaliskiemu, budowniczemu kaplicy, który spoczywa w jej podziemiach (kaplica została postawiona, aby umożliwić rodzinie zmarłego trzymać tutaj trumnę gdy w domu były trudne warunki). Tablica oryginalna miała owalny kształt i podobny kolor, a wisiała do pożaru drewnianej świątyni. Druga tablica upamiętnia Ks. Piotra Osińskiego, który do czasu pożaru świątyni spoczywał pod główną nawą. Przeniesiony został do kaplicy przed budową nowej świątyni. Bliższe informacje są na tablicach i w książce Pani Hanny Pierścieniak. Obecnie na naszej kaplicy są tablice: 2 pamiątkowe i 3 nagrobne.