Parafia Św. Marcina Biskupa

w Jaksicach

Ogłoszenia parafialne

18 stycznia 2026
trees and snowdrop

Ogłoszenia duszpasterskie  -3 (2 n.zw.”A”) – 18.I.2026 r.

 

  1. Msza św. niedzielna za tydzień tak jak dzisiaj: 8, 9.30 i 11.30. W tygodniu:  poniedziałek, wtorek i piątek o 9, środa, czwartek i sobota o 17. Pogrzeb ś.p. Adama Szczepkowskiego w środę o 13.
  2. Św. Agnieszkę czcimy w środę, św. Franciszka Salezego w sobotę, Święto Nawrócenia św. Pawła w niedzielę.  
  3. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan od 18 do  25.I. Niedziela Bożego Słowa za tydzień.
  4. Dzień Babci – w środę, Dziadka – w czwartek. Składam serdeczne życzenia  i do modlitwy zachęcam /niech dziadkowie dają przykład modlitwy i wiary…/ 
  5. Kolęda …    Jeśli kogoś nie zastałem, to proszę o zgłoszenie, uzgodnienie terminu i uzupełnienie. Jeśli ktoś celowo unika kolędy, jest to zerwanie więzi z Parafią i Kościołem.
  6. Dzieci przedstawiają „Jasełka”, na mszy św. o 9.30 .. 
  7. Przewodnik /14,- Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, Kim dziadkowie dla wnuków…./ 
  8. „Bóg zapłać” za dary i ofiary na kościół, za prace(panie: Agnieszka, Małgorzata, panowie: Ryszard i Kamil). Proszę o sprzątanie świątyni i otoczenia: parafian ze Stefanowa w sobotę o 9 (jeśli brak osób mogących pomóc to proszę o ofiarę – szczególnie tych, którzy nie chodzą do kościoła…) 
  9. Spotkanie  biblijno-modlitewne w sobotę o 19
  10. Skarbona na pomoc dla misjonarzy św. Wojciechowych za tydzień.
  11. Drugą wpłatę na majowy wyjazd proszę uiścić do końca stycznia najlepiej u p.Hanny lub u mnie.  
  12. Firma Remondis wywozi pojemniki zmieszane z parkingu za cmentarzem. Traktuje ten teren jako „niezamieszkały”. Ponieważ opłata za wywóz dla Parafii bardzo wzrosła, dlatego serdecznie proszę, aby zabierać do domowych pojemników (za które przecież płacimy) wszystko co możliwe –wieńce, kwiaty, znicze…Są parafie, które zrezygnowały z pojemników. Planujemy pozostawić jeden tysiąc sto litrowy.
  13. Przy opłacaniu „pokładanego” czy pogrzebie trzeba będzie uwzględnić opłatę za śmieci, szczególnie gdy ktoś mieszka poza parafią.
  14.  Intencje Mszy św.