21 lipca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie -30 (16 n. zw.”B”) – 21.07.2024 r.

1. Msza św. niedzielna dzisiaj i za tydzień:  8,  9.30  i  11.30  w tygodniu - o 18.
  2. Dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  3. Święto św. Marii Magdaleny w poniedziałek, św. Brygidy we wtorek, św. Kingi w środę,  Św.Krzysztofa – patrona kierowców –w czwartek - poświęcenie pojazdów (samochody, motory, rowery, hulajnogi) po mszy św. dzisiaj w sobotę i niedzielę oraz w czwartek.
  4. Zarazem 25.07  to 56 r. rozpoczęcia wykopów fundamentów kościoła /1968 r/.  Do prac przybyło bardzo wielu parafian, pomimo trwających żniw – pamiętajmy w modlitwach.
  5. Święto św.Jakuba w czwartek, wspomnienie św. Joachima i Anny – w piątek, św. Szarbela w niedzielę.
  6. Odpust „Przemienienia Pańskiego” 6.VIII. (wtorek - za 2 tygodnie).  Msze św.  o 1130 i 18. „Za Parafian i dobroczyńców, żywych i zmarłych”. Po mszy św. nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Zapraszam Parafian i Gości. Okazja do spowiedzi (przed mszą)- gorąco zachęcam. Proszę przygotować chorągwie, baldachim, dzieci do sypania kwiatków... Korzystajmy z łaski odpustu (szczególnie dzieci i młodzież). Dla Parafian uczestnictwo we Mszy św. odpustowej jest obowiązujące w sumieniu.
  7. Piesze pielgrzymki zatrzymają się przy naszej świątyni: bydgoska w poniedziałek 22      lipca od 720 –/mają swoje kanapki i napoje/, gdańsko-gdyńska w sobotę 3 sierpnia od 930 /plakaty/- od wielu lat zapewniamy im kanapki i napoje. Można dostarczyć ogórki, pomidory, jajka i placki /bez kremu/.  Pieniądze na zakup produktów   można składać u Pań w Pławinie i do skarbony po mszy św.
  8. Kanapki chcemy przygotować w piątek 2.VIII. od 1830 /proszę o pomoc, bułek zamówiłem 300 –powinno wystarczyć…./
  9. Ks. Prymas (przed 3 laty)  zniósł dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. tzn. jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane /chorzy mogą przed Tv, radiem – zdrowi w świątyni/
  10. Serdeczne „Bóg zapłać” za prace(elektryczne-p.Mirosław Chabasiński, porządkowe- panie: Ewelina i Antonina, Danuta i Henryka, panowie: Oskar, Stanisław, Fabian,) i ofiary, także wpłacane na konto Parafii.
  11. Chętnych do sprzątania z ul. Szkolnej (Stare Osiedle) - zapraszam.
  12. Pani Żaneta Miecznikowska zaprasza na „wyprzedaż garażową” w Jaksicach przy świetlicy Dworcowa 10, w sobotę 27 lipca od 16 do 19 /plakat, regulamin/
  13. Dzieci do I Komunii – msza św. w niedzielę o 930, młodzież do bierzmowania 1130.
  14. Biuro parafialne – czynne po mszy w dni powszednie
  15. Przewodnik /kult Krwi Chrystusa, synod…./