Parafia Św. Marcina Biskupa

w Jaksicach

Ogłoszenia parafialne

16 czerwca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie -25 (11.zw.”B”) – 16.06.2024 r.

 

 1. Msza św. niedzielna za tydzień tak jak dzisiaj: 8,  930  i 1130,  w tygodniu o 18, wyjątkowo we wtorek o 17 a w czwartek: o 12 (szkolna), wieczorem o 1730.  
 2. Wizytacja kanoniczna Ks. Prymasa Wojciecha Polaka w naszej parafii w czwartek 20 czerwca. W programie: Msza św. „szkolna” o 12, następnie obiad, odwiedziny chorych (Pławin, Radłówek, Oporówek, Jaksice) od 14, „kawa” z Radą Parafialną i osobami zaangażowanymi w Parafii o 15, Modlitwa na cmentarzu i przy kaplicy przedpogrzebowej o 16, Msza św. wizytacyjna z udzieleniem sakramentu bierzmowania o 1730 (składka do Gniezna na diecezjalny fundusz młodzieżowy) i kolacja w gronie kapłanów dekanatu. Proszę o modlitwy i liczny udział.
 3. Spowiedź dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, dla rodziców, świadków i chętnych w środę 19 od godz. 19. Będzie Ks. z Tuczna, Liszkowa i Złotnik. Bardzo proszę skorzystać.
 4. Dzień Ojca – w niedzielę za tydzień. Składam życzenia i pamiętajmy w modlitwach.
 5. Czerwiec to miesiąc Serca PJ –naśladujmy miłość tego serca. Litania do serca Pana Jezusa /od poniedziałku do piątku/. 
 6. Piesze pielgrzymki zatrzymają się przy naszej świątyni: bydgoska 22 lipca,  gdańsko-gdyńska 3 sierpnia /plakaty/.  Pieniądze na zakup produktów można składać u Pań w Pławinie i do skarbony po mszy św.
 7. „Bóg zapłać” za prace, dary i ofiary (za przygotowanie świątyni, salki. plebanii i otoczenia na bierzmowanie i wizytację ).  
 8. Zakończenie roku szkolnego w piątek.. Gorąco zachęcam dzieci, młodzież, dorosłych – do mszy św.
 9. Marsz dla życia i rodziny w Gnieźnie za tydzień – plakat.
 10. Dzieci do I Komunii z kl. 2 z rodzicami proszone są w niedzielę o 930, młodzież do bierzmowania 1130.
 11. Pamiętajmy, że wakacje i urlopy to czas odpoczynku, ale nie zwalniają z modlitwy,  Mszy św., spowiedzi. Jeśli ktoś jest na drugiej mszy św. to też może przyjąć komunię św.
 12. Biuro parafialne czynne po mszy św. w dni powszednie.
 13. Spotkanie biblijno-modlitewne w sobotę o 19.
 14. Przewodnik katolicki (o Niepokalanym Sercu, o Ks.Michale Rapaczu…)
 15. Intencje Mszy św.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -25 (10.zw.”B”) – 9.VI.2024 r.

 

 1. Msza św. niedzielna za tydzień tak jak dzisiaj: 8, 9.30 i 11.30  w tygodniu o 18, wyjątkowo w środę o 9,
 2. Czerwiec to miesiąc Serca PJ –naśladujmy miłość tego serca, modlimy się litanią.
 3. W tygodniu czcimy: bł. Bogumiła w poniedziałek, św. Barnabę – we wtorek, św.Jana Nepomucena Chrzana- w środę, św. Antoniego (patrona osób i rzeczy zaginionych)- w czwartek, bł.Michała Kozala –w piątek, bł.Jolantę – w sobotę.
 4. Papież Jan Paweł II pielgrzymował do Ojczyzny kilkakrotnie, zwykle w czerwcu (pierwsza pielgrzymka: 2-10.06 1979r ). Nasze relikwie św.Jana Pawła II są zobowiązaniem i zachętą, aby modlić się za wstawiennictwem Ojca św. i rozważać jego słowa.
 5. Wizytacja kanoniczna Ks. Prymasa Wojciecha Polaka w naszej parafii w czwartek 20 czerwca. W programie: Msza św. „szkolna” o 12, następnie obiad, odwiedziny chorych (Pławin, Radłówek, Oporówek, Jaksice) od 14, „kawa” z Radą Parafialną i osobami zaangażowanymi w Parafii o 15, Modlitwa na cmentarzu i przy kaplicy przedpogrzebowej o 16, Msza św. wizytacyjna z udzieleniem sakramentu bierzmowania o 1730 i kolacja w gronie kapłanów dekanatu. Proszę o modlitwy
 6. Spowiedź dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, dla rodziców, świadków i chętnych w środę 19 od godz. 19. Będzie Ks. z Tuczna, Liszkowa i Złotnik. Bardzo proszę skorzystać.
 7. Chętni do malowania krzyży i płotów przy cmentarzu i świątyni–proszeni o zgłoszenie. Poproszę o pomoc, także spośród przygotowujących się do bierzmowania - w sobotę od 9.
 8. Bardzo dziękuję za życzenia i modlitwy z okazji 44 rocznicy święceń kapłańskich.
 9. „Bóg zapłać” za dary i ofiary na kościół, za prace (p.Tomasz odnawia nagrobek Ks. przy kaplicy przedpogrzebowej)    /za składkę inwestycyjną/
 10. Przewodnik
 11. Intencje Mszy św. 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -24 (9.zw.”B”) – 2.06.2024 r.

 

 1. Msza św. niedzielna za tydzień tak jak dzisiaj: 8,  930  i 1130,  w tygodniu o 18, dodatkowo: pogrzebowa ś.p. Zdzisław Jankowski we wtorek o 12, w piątek o 15,  w sobotę o 9.  
 2. Dzień Dziękczynienia – dzisiaj, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Ofiary do puszek po mszy św.
 3. Trwa oktawa „Bożego Ciała” procesje w niedzielę  930 od poniedziałku do czwartku o 18. Poświęcenie wianków i ziół w czwartek. Serdeczne „Bóg zapłać” za ołtarze, procesję, modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym.
 4. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek (Post nie obowiązuje). Chorych odwiedzę od 830. Także modlitwy o świętość kapłanów. Czerwiec to miesiąc Serca PJ –naśladujmy Jego miłość. Nabożeństwa   czerwcowe z mszą św./od poniedziałku do piątku/. 
 5. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę.
 6. Jestem wśród kapłanów, którzy otrzymali święcenia 7.VI.1980 r. z rąk Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i obchodzą 44 rocznicę. Serdecznie zapraszam do modlitwy…
 7. Św. Karola Lwangi i Towarzyszy - czcimy w poniedziałek, św. Bonifacego w środę.
 8. „Bóg zapłać” za prace, dary i ofiary, za dar ołtarza złożony przy przez dzieci I Komunijnych: olej do świec, naczynie do oleju chrztu, ofiara pieniężna… (składka inwestycyjna – za tydzień)  
 9. Wizytacja kanoniczna Ks. Prymasa w naszej parafii 20 czerwca. Proszę o modlitwy
 10. Chętni do malowania krzyży i płotów przy  cmentarzu i świątyni – proszeni o zgłoszenie…..
 11. Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę 2 czerwca o 15 - dzisiaj. Zapraszam.
 12. Przew. katolicki…
 13. Audycja dotycząca składowiska śmieci w Jaksicach w TVTRWAM w środę 5 czerwca o  godz. 17.00
 14. Intencje Mszy św.