Parafia Św. Marcina Biskupa

w Jaksicach

Ogłoszenia parafialne 

17 lutego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie –7 (1 n. W. Postu ”B” )  18.02.2024.

 

 1. Msza św. niedzielna za tydzień tak jak dzisiaj:  8,  9.30  i  11.30.      
 2. W tygodniu: od poniedziałku do czwartku o 17, w piątek o 15 i 18, w sobotę o 18. Święto Katedry św. Piotra w czwartek.
 3. Gorzkie Żale – śpiewamy w łączności ze mszą św. niedzielną.
 4. Droga Krzyżowa w piątek o 15 i 18 złączona z Mszą św.
 5. Rekolekcje wielkopostne poprowadzi O. Arnold- franciszkanin. Rozpoczniemy w sobotę 24 lutego o godz.18. W niedzielę 25.02. na mszach o 8, 9.30 i 11.30(spotkanie dla młodzieży) oraz 15 (dla chorych, z udzielenie sakramentu namaszczenia). Od poniedziałku do środy w szkole a w kościele msze o 18.30 (koncelebrowane -można zgłosić intencje) i spotkania dla kobiet w poniedziałek, dla mężczyzn we wtorek. Serdecznie zapraszamy.
 6. Kartki do spowiedzi wielkanocnej proszę „uzdrowić” a jeśli ktoś nie ma proszę zabrać z klęcznika (spowiedź w czasie rekolekcji, ale będzie jeszcze ustalony inny dzień).  
 7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dary, ofiary (skarbona na Ukrainę przyniosła 140,-) i prace. Pan Mirosław Chabasiński wymienił żarówki w „zacheuszkach”. Jeśli są zbyt jasne to wrócimy do poprzednich…Jest też nowa żarówka w wiecznej lampce i przy organach –jako informacja…
 8. Przed 4 laty zostały wymienione  podesty pod ławkami. Nowe mają płytę OSB, izolację, folie grzewczą i panel podłogowy. W świątyni ładniej, w nogi cieplej…
 9. Dbajmy o cmentarz. Planowane są prace konserwatorskie przy pomniku ofiar epidemii cholery i pomniku nagrobnym Ks. Teodora Warmińskiego. Warto też odnowić, czy oczyścić nagrobki Ks. Henryka Klutha i Ks. Bronisława Kozubka oraz Ks. Stanisława Krakowskiego… Wywóz śmieci jest coraz droższy. Ostatnia faktura za styczeń wynosi 829,44-. Od marca ma być drożej i sprawa segregacji…  

Osoby z Rady Parafialnej proszone do zakrystii.

 1. 8. Starajmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu... /pamiętajmy też o trzeźwości, umartwieniach,  wyrzeczeniach/. Spotkania małżeńskie w Gnieźnie –plakat.     
 2. Przewodnik /10,- o liturgii, która uczy pokory, chrześcijański optymizm…/ Znaleziono mały pierścionek…
 3. Pani Krystyna Sowińska – Sołtys Sołectwa Jaksice podaje informacje: o zebraniu w świetlicy w środę 21 lutego o 18 (Fundusz Sołecki, składowanie odpadów w Jaksicach..), odbiór decyzji płatniczych, ferie dla dzieci i młodzieży w świetlicy od wtorku godz. 10 – 15.

13. Intencje Mszy św.