05 września 2022

Ogłoszenia duszpasterskie -38 (25 zw.”C”) – 18.IX.2022 r.

 

 1. Msza św. niedzielna za tydzień jak zwykle: 8,  9.30 i  11.30 w tygodniu- o 18.   Pogrzeb  ś.p. Kazimiery Pietrzak w środę o 10.       
 2. Dzisiejsza niedziela Środków Społecznego Przekazu zachęca do katolickiego radia,    telewizji, prasy czy portali internetowych.
 3. Święto Świętego Stanisława Kostki -patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona   Polski – 18.IX. (niedziela), Święto św. Mateusza – w środę, O.Pio – w piątek.
 4. Dzień adoracji Najśw. Sakr. w naszej świątyni we wtorek 20.IX. Rozpoczniemy po mszy św. o  9.30 do 15 i następnie do 18.   Serdecznie proszę o liczny udział – nie tylko dorosłych, także dzieci i młodzież. Adorujmy Najśw. Sakrament choćby pół godziny…    
 5. Bardzo proszę o zamykanie furtek także gdy zmierzamy do świątyni. Na trawie w pobliżu dzwonnicy pies pozostawił „pamiątki”. Tak nie powinno być. Wokół świątyni był cmentarz i jest pełno kości … Proszę o szacunek i modlitwy.
 6. Spotkanie przygotowujące do I Kom. w Niedz.  o 9.30, do bierzmowania – 11.30.  
 7. Przygotowujemy fundament pod grotę Matki Bożej …
 8. W związku z zapytaniami stałych wycieczkowiczów o "majowy wyjazd" i po konsultacjach z Biurem Podróży, który organizował wszystkie nasze wyjazdy, padła propozycja  SUDETY m.in sztolnie RIESE, kopalnia uranu, Park Zabytków Dolnego Śląska. Właściciel biura naliczył wyjazd po cenie promocyjnej(co trzeci wyjazd mamy tańszy za korzystanie z jego usług - to drugi taki wyjazd). Żeby było taniej(to dla wielu ważne).- nocleg wstępnie jest zarezerwowany u sióstr zakonnych w Krzeszowie(tam byliśmy)- wyżywienie u siostr - same gotują! Całkowity koszt: autobus, wyżywienie i wstępy z przewodnikami -  680 zł. Decyzja i zapisy na listę do końca września u p. Hanny Pierścieniak lub u Proboszcza. Harmonogram wpłat będzie podany po zebraniu grupy(wpłaty jak zawsze można będzie rozłożyć na raty) /plakat na szklanych drzwiach i str. intrnetowej/
 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za prace, dary i ofiary. Do pomocy przy sprzątaniu świątyni i otoczenia dalej proszę osoby z Szosy Bydgoskiej – jeśli nie ma chętnych to proszę o zastępstwo czy ofiarę.
 10. Przewodnik…
 11. Intencje Mszy św. 

 

18 września 2022

Ogłoszenia parafialne

Parafia Św. Marcina Biskupa

w Jaksicach