Parafia Św. Marcina Biskupa

w Jaksicach

Ogłoszenia parafialne

24 września 2023

Ogłoszenia duszpasterskie -39 (25 zw.”A”) – 24.09.2023.

 

 1. Msza św. niedzielna za tydzień tak jak dzisiaj:  8,  930  i  1130  w tygodniu - o  18, ale ze względu na prace w świątyni w salce parafialnej a w czwartek w Gnieźnie w katedrze.  
 2. Dzisiaj, w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.               
 3. Św. Wincentego – czcimy w środę, św. Wacława – w czwartek, Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – w piątek, św.Hieronima -w sobotę, św.Teresę – w niedzielę. Zachęcam do modlitwy. 
 4. Październik –to miesiąc nabożeństw różańcowych. Zachęcam do modlitwy w kościele: w dni powszednie z mszą o 18. a w niedzielę różaniec indywidualnie przed mszami - zaś po jednej mszy błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
 5. Spotkanie przygotowujące do I Kom. w Niedzielę o 9.30, do bierzmowania – 11.30  Serdeczne „Bóg zapłać” za adorowanie Najśw. Sakramentu…
 6. Sztafetę dekanalnych modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego rozpoczęto w Gnieźnie. Nasz dekanat ma modlić się w czwartek 28 września na mszy o 18. Można zabrać się do autobusu, który pojedzie z Liszkowa o 16 –organizuje p. P.Kinal z Liszkowic. Wsiądziemy ok.16.06 przy świątyni w Jaksicach. koszt 35,- Płacimy zapisując się na listę, albo przy wsiadaniu. Zachęcam do udziału.
 7. Ks.Prob.z Liszkowa pojedzie także do sanktuarium MB w Smolicach. Wyjazd z Liszkowa w środę o 730 powrót ok.20, koszt 110,-zapisy i szczegóły tel.604145744.
 8. Majowy wyjazd: Gietrzwałd-Kowno-Suwałki –szczegóły na plakacie (szklane drzwi) i karteczkach.
 9. Szlif posadzki w świątyni - dokończenie, prezbiterium, ołtarz, ambonka, chrzcielnica, sedilia, boczna kruchta, zakrystia - mają być wykonywane od poniedziałku od g.8 dlatego msze św. o 18 w salce. Proszę nie planować pogrzebów. Bardzo proszę o modlitwę. Przygotować prezbiterium chcemy dzisiaj o 17.30. Proszę osoby do pomocy…
 10. Przy naszej świątyni warto posiać nową trawę. Aby zrobić to solidnie potrzeba pracy glebogryzarką, która oczyści podłoże. Kto może w tym pomóc – proszę o zgłoszenie.
 11. Serdeczne „Bóg zapłać” za prace, dary i ofiary. Do pomocy przy sprzątaniu świątyni i otoczenia dalej proszę osoby z Nowego Osiedla – jeśli nie ma chętnych to proszę o zastępstwo czy ofiarę.
 12. ”Przewodnik”/z książeczką -10,-/
 13. Intencje Mszy św.