14 czerwca 2021

Ogłoszenia duszpasterskie -25 (12.zw.”B”) – 20.06.2021 r.

 

 1. Msza św. niedzielna za tydzień tak jak dzisiaj: 8,  930  i 1130,  w tygodniu o 18.  Dodatkowo: Pogrzeb ś.p. Marianny Grzywacz - we wtorek o 13.
 2. Dzień Ojca w środę – składam życzenia i pamiętajmy w modlitwach.
 3. Urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela  – w czwartek.
 4. Msze ślubne w piątek o 15 i 16 w sobotę o 16.
 5. Czerwiec to miesiąc Serca PJ –naśladujmy miłość tego serca.
 6. Piesze pielgrzymki zatrzymają się przy naszej świątyni: bydgoska 22 lipca, gdańsko-gdyńska 3 sierpnia /plakaty/.  Pieniądze na zakup produktów można składać u Pań w Pławinie i do skarbony po mszy św.
 7. „Bóg zapłać” za prace /malowanie świątyni z zewnątrz ku końcowi – najtrudniej ściana południowa z filarkami witrażowymi, wewnątrz-częściowo/ – niestety materiał podrożał, robocizna także – dzisiaj dodatkowa składka inwestycyjna.../malujemy też ogrodzenie/ chętnych do usunięcia zielska zapraszam. Na cmentarzu jest też sporo suchych gałęzi przy drzewach. Kto może pomóc w bezpiecznym obcięciu…Dziękuję za prace paniom Henryce, Agnieszce, Małgorzacie, Valentynie, panom Wojciechowi, Tomaszowi…
 8. Spowiedź przed mszami. Gorąco zachęcam dzieci, młodzież, dorosłych – do mszy św.
 9. Pamiętajmy, że wakacje i urlopy to czas odpoczynku, ale nie zwalniają z modlitwy,  Mszy św., spowiedzi. Jeśli ktoś jest na drugiej mszy św. to też może przyjąć komunię św.
 10. Ks. Prymas zniósł dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. tzn. jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane /chorzy mogą przed Tv, radiem – zdrowi w świątyni/ 
 11. Odpust „Przemienienia Pańskiego” – 6.VIII. – zapraszam Parafian i Gości.
 12. Biuro parafialne czynne po mszy św. w dni powszednie.  

13.Przew. katolicki...

14. Intencje Mszy św.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 czerwca 2021

Ogłoszenia parafialne 

Parafia Św. Marcina Biskupa

w Jaksicach