Ogłoszenia duszpasterskie -20 (5.Wielk.”C”) – 15.V.2022 r.

 

  1. Msza św. niedz. za tydzień tak jak dzisiaj:  8930  i  1130    w tygodniu o 18.
  2. Święto św. Andrzeja Boboli – w poniedziałek (16 maja), 102 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II w środę 18 maja.
  3. Nabożeństwo majowe: sobota i niedziela -śpiew litanii przed mszą a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i błogosławieństwo, w dni powszednie- z mszą o 18. Dla klas 1 i 2 – w poniedziałek, dla 3 i 4 we wtorek, dla 5 i 6 –w środę, dla 7 i 8 w czwartek, dla młodzieży – w piątek.  Zachęcam gorąco do nabożeństw w kościele lub przy figurach i krzyżach.
  4. Dzieci w naszej Parafii przyjmą I Komunię za tydzień w niedz. 22 maja na mszy o 930.  Spowiedź w sobotę  21.V. od g. 9 - dla dzieci, także z rocznicy I Kom. rodziców, chrzestnych, rodziny i chętnych  /będzie ks. z Tuczna i Liszkowa,- można oddać kartkę spowiedzi wielkanocnej, która się kończy. Pamiętajmy o przykazaniach kościelnych: II. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, III. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św..
  5. Przygotowujemy się do nawiedzenia przez kopię jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej z dzieciątkiem. Termin w ostatnią sobotę i niedzielę maja /za 2 tygodnie/. Dbajmy o modlitwę różańcową, nowennę, śpiew „Bogarodzicy”, apel jasnogórski..(Proszę o dekoracje, delegacje do powitania  obrazu.., niesienia ikony, do zrobienia zdjęć –kronika i album…) Otrzymaliśmy w komis emblematy, flagi - na nawiedzenie lub Boże Ciało (pokazujemy…nabyć można w zakrystii po mszy św).   
  6. Pojawiły się 2 obrazy Matki Bożej Jasnogórskiej. Ten większy z szybą i odnowioną ramą nawiedzał domy przed 44 laty (ma słowa i podpis bł.Prymasa kard.Wyszyńskiego - Jasna Góra,26.VIII.1965). Ten mniejszy ktoś niedawno ufundował, aby mógł nawiedzać domy (poświęcę dzisiaj, a po odejściu dużego obrazu będzie można ten mały zabrać na modlitwę do domu i odnieść do świątyni).

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dary, prace, ofiary.- za składkę inwestycyjną– malowanie   drzwi świątyni dużych i małych z zewnątrz i wewnątrz, nowy mikrofon-450,- częściowe pozłocenie kielicha-450,-. Serdeczne podziękowanie za modlitwy, troskę i pomoc. Brama cmentarza od strony parkingu – uszkodzona…

    8. „Przewodnik” /8,-. /

    9. Zapowiedzi...

   10.   Intencje Mszy św.

 

 

 

15 maja 2022

Ogłoszenia parafialne 

Parafia Św. Marcina Biskupa

w Jaksicach