Parafia Św. Marcina Biskupa

w Jaksicach

Ogłoszenia parafialne 

31 lipca 2022

Ogłoszenia duszpasterskie -31 (18 zw.”C”) – 31.07.2022 r.

 

 1. Msza św. niedz. za tydzień tak jak dzisiaj:  8,  9.30  i  11.30  w tyg.- o 18, dodatkowo w czwartek o 15, w piątek o 16 oraz w sobotę o 9 i 11.30. Pogrzeb ś.p. Leszka Trzupka we wtorek o 13.
 2. Odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka przypada 2 sierpnia. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa do północy 2 VIII. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 3. Odpust „Przemienienia Pańskiego” 6.VIII. (sobota).  Msze św. o g. 9 i 18  ale suma  o 11.30 „Za Parafian i dobroczyńców”- żywych i zmarłych,  Kazanie i procesja – Ks. Krzysztof Skrzypczak –Prob. z Pęchowa. Po mszy św. nabożeństwo i procesja eucharystyczna.  Zapraszam Parafian  i Gości. Okazja do spowiedzi - gorąco zachęcam. Proszę o chorągwie, baldachim, dzieci do sypania kwiatków…...  Korzystajmy z łaski odpustu (szczególnie dzieci i młodzież). Dla Parafian uczestnictwo we Mszy św. odpustowej jest obowiązujące w sumieniu.     
 4. W środę 3 sierpnia przypada 121  rocznica urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.
 5. Chorych odwiedzę w piątek od 8.20, spowiedź przed mszami.
 6. Św. Jana Vianneya – czcimy w czwartek.
 7. Msza św. dożynkowa dla całej Parafii w przedostatnią sobotę sierpnia, tj. 20 o g. 15 w Pławinie,                                                            
 8. Pielgrzymi idący pieszo z Gdańska i Gdyni na Jasną Górę, zatrzymują się przy naszej świątyni na posiłek 3.VIII./środa/ ok. g. 9.30 - 11.  Od wielu lat zapewniamy im kanapki i napoje. Można dostarczyć ogórki, pomidory, jajka i placki /bez kremu/.  Pieniądze na zakup produktów można składać do skarbony/z Pławina dostarczono 160 zł.-„Bóg zapłać”/. Kanapki chcemy przygotować  2.VIII. /wtorek/ od 1830 /proszę o pomoc, bułek zamówiłem 280 …./    
 9. Pamiętajmy o postawie trzeźwości w sierpniu – oraz trwajmy w modlitwie za poległych w powstaniu warszawskim /78 roczn. wybuchu/  i ostatniej wojnie.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dary, prace /malarze odnawiali drzwi…/ i ofiary/
 11. Zapowiedzi przedślubne:    
 12. W czwartek (tj.28.07.) pracownik firmy, która ma poprawiać drogę od Tuczna do świateł w Jaksicach pytał czy mogą składować materiał na parkingu za cmentarzem. Parafia wyraziła zgodę pod warunkiem, że będzie dojazd do cmentarza i po pojemniki ze śmieciami. Zobaczyłem też projekt parkingu przed świątynią, który ma być przerobiony: zwężenie jezdni, poszerzenie chodnika, zmniejszenie miejsc dla samochodów, kilka miejsc na zieleń, dodatkowe pasy. Powiem jasno, że nie podoba mi się, że chcą nam zmniejszyć miejsca na parkowanie pojazdów. Zieleni jest sporo wokół świątyni i za płotami a parking dla pojazdów bardzo potrzebny nie tylko w niedzielę i z racji pogrzebu, pielgrzymek czy uroczystości Wszystkich Świętych. Nie wiem czy były konsultacje ale mnie nikt nie pytał. Obawy swoje przekazałem ustnie i telefonicznie do Zarządu Dróg Powiatowych, do Gminy Inowrocław, do Radnych i sołtysów. Uważam, że trzeba działać prędko i mocno. Posyłać pisma – chętnie podpiszę. Dotychczas możemy cieszyć się, że przed świątynią jest miejsce. Po przebudowie będzie bardzo mało miejsc parkingowych, kto będzie dbał o place zieleni, po co poszerzać chodnik…

13. Intencje Mszy św.